Chytré hodinky uvítají všichni, kdo sportují, mají rádi hudbu nebo potřebují být...

Chytré hodinky uvítají všichni, kdo sportují, mají rádi hudbu nebo potřebují být online

SDÍLEJTE

Určitě už jste slyšeli o chytrých hodinkách, které si oblibuje stále více lidí. Není divu. Díky nim totiž nemusíte vůbec vytahovat chytrý telefon. Stačí tyto dvě věcičky spolu propojit, a vše důležité, co se děje, budete moci sledovat prostřednictvím těchto hodinek. Stačí si vybrat model, který vaše přání a potřeby splní nejlépe, jak je to možné.

Představme si smartwatch

Chytré hodinky, nebo také smartwatch, jsou takovým velitelským centrem, které dovolí svému uživateli sledovat informace přijaté smartphonem, částečně telefon spravovat, a také často v reálném čase analyzovat kondici a zdravotní stav svého majitele. Pokud jste zvyklí být stále online, nebo to potřebujete ke své práci, budou vám chytré hodinky výborným pomocníkem.

Podle čeho vybírat

Záleží především na tom, z jakého důvodu si chcete chytré hodinky pořídit. Nejčastěji po nich sahají sportovci a lidé, kteří mají rádi gadgety. Milovníci gadgetů ocení možnost připojení ke smartphonu přes Bluetooth a přijímání upozornění ze sociálních sítí, informace o příchozích SMS i hovorech.

Poohlédnout se můžete po typech, které umí uložit velké množství hudby nebo dokonce spravovat multimediální knihovnu v telefonu.

Zvláště v zimních měsících velmi oceníte, že nebudete muset vytahovat z kapsy či kabelky telefon, ale vše podstatné vyřídíte přes chytré hodinky.

Sportovci se mohou spolehnout např. na smartwatch finské značky Suunot. Její modely uživatelům nabízí podporu pro trénink skoro v jakémkoli sportu. Smartwatche Suunto Spartan zajišťují až 80 disciplín pro sportovce, cyklisty, plavce… Hodinky nabízí i informace o tom, jak efektivní byl trénink, a to od tepové frekvence, průměrné rychlosti až po mapy tras s možností nastavení vlastní trasy nebo intervalů.

Mají také funkci konektivity se smartphonem, a některé modely se osvědčily v terénu, při turistice, díky funkcím jako výškoměr, teploměr, barometr nebo bouřkový alarm.

Nezbývá, než si vybrat podle funkcí i vzhledu, a začít využívat chytrého pomocníka pro každodenní použití.

SDÍLEJTE