Harddiskové hi-fi systémy, počítač, nebo hudební jukebox?

Harddiskové hi-fi systémy, počítač, nebo hudební jukebox?

SDÍLEJTE
SONY v nedávné době představila nové hárddiskové hi-fi systémy GIGA JUKE. GIGA JUKE tak má konkurovat počítačům v oblasti přehrávání hudby.

Jakmile do GIGA JUKE NAS-SC55PKE uložíte všechny své nahrávky, získáváte dokonalý domácí ‘jukebox’. Funkce x-DJ inteligentně analyzuje nahrávky a zařazuje je do 27 kategorií vhodných pro různé příležitosti – například ‘dobré ráno’ pro vstávání, ‘party time’ pro společenské příležitosti nebo třeba ‘slow life’ pro klidný večer. Během přehrávání skladby můžete stiskem jediného tlačítka ‘surfovat’ po stopách uložených na HDD.

Pokud v režimu ‘Music Surfin’ vyberete vyberete volbu ‘artist’, GIGA JUKE vytvoří playlist se všemi skladbami, které máte od vybraného interpreta. Podobně můžete volbou ‘year’ přehrát všechny skladby z vybraného roku a volbou ‘mood’ vybrat skladby podobného hudebního stylu.

Pokud si chcete opakovaně přehrávat své oblíbené pořady vysílané v rádiu, mohou systémy GIGA JUKE nahrávat i z tuneru, s ovládáním pomocí časovače, a model NAS-SC55PKE dokonce dokáže automaticky rozlišit mluvené slovo od hudby díky jedinečné technologii Sony “12 Tone Analysis” (12tónová analýza).

Hlavní jednotka je vybavena oceňovaným digitálním zesilovačem S-MASTER 100 W a je dodávána s elegantními dvoupásmovými reprosoustavami vybaveným výškovým reproduktorem s měkkou kalotou pro přesné podání středů a výšek a bassreflexem Resonant Bass Duct pro silné a bohaté basy.

Bezdrátový přehrávač je v dřevěné skříňce zajišťující přirozený zvuk, je vybaven zesilovačem 20 W a stereofonními reproduktory se zvukovodem Long Stroke Duct pro silné basy; kdekoli v domě si tak můžete vychutnat neuvěřitelný zvuk v hi-fi kvalitě.

Osvoboďte svou hudbu

Pokud si chcete vzít hudbu na cesy, je to velmi snadné. Stiskem jediného tlačítka můžete kopírovat jednotlivé stopy nebo celá alba z pevného disku GIGA JUKE do připojeného přehrávače, například přehrávače WALKMAN®, telefonu WALKMAN®, konzole PlayStation Portable, přehrávačů MP3 nebo na datové přívěšky USB, rychlostí až 50× – to znamená 74 minut hudby za pouhých 90 sekund.

Kompletní hudební systém do více místnosti: NAS-SC55PKE

  • Možnost uložit až 40 000 skladeb (*1), s možností přenosu do libovolné místnosti vašeho domova
  • Vysokorychlostní (až 16×) ripování CD – 60minutové CD uložíte za méně než 4 minuty
  • “x-DJ” automaticky vytváří tematické playlisty pro nejrůznější příležitosti
  • Přenos stop do MP3 přehrávače, mobilního telefonu nebo PSP™ rychlostí až 50×

Dostupný HDD audio systém: NAS-E35HD

  • Možnost uložit až 15 000 skladeb (*2)
  • Vysokorychlostní (až 4×) ripování CD
  • Přenos stop do MP3 přehrávače, mobilního telefonu rychlostí až 10×

Oba systémy navíc dokáží…

  • Nahrávat hudbu z CD, gramodesek, kazet, rádia a MP3 přehrávačů
  • Automaticky k nahrávkám doplňovat informace o interpretovi/albu/názvu skladby
  • Připojit iPod pomocí dodávané kolébky

Se systémy Sony GIGA JUKE je ukládání hudby nyní i bez použití PC maximálně zjednodušeno! NAS-E35HD a NAS-SC55PKE znamenají ještě flexibilnější systémy GIGA JUKE než kdy dříve.

Oba systémy jsou vybaveny pevným diskem s vysokorychlostním kopírováním ze zabudovaného CD přehrávače a také rádiem a dokem pro iPod, takže si můžete všechny digitální nahrávky, které máte – spolu s ostatními ve své sbírce – uložit v dokonalé kvalitě a těšit se z nich doma i mimo domov.

Úvodní model NAS-E35HD poskytuje tuto vysokou flexibilitu za velmi přiznivou cenu, zatímco NAS-SC55PKE je kompletní hudební server a bezdrátový přehrávač do více místnosti, s možností ozvučení – bezdrátově – až pěti zón. Celý váš domov dokáže naplnit hudbou.

GIGA JUKE ukládá, označuje a organizuje vaše nahrávky na zabudovaném pevném disku pomocí jedinečného inteligentního softwaru. Až budete připraveni vyrazit, není nic jednoduššího než své nahrávky sdílet: GIGA JUKE je dokáže přímo přenášet do přehrávače WALKMAN®, telefonu WALKMAN® nebo jiného přenosného audio přehrávače – zkrátka vůbec nepotřebujete PC.

Uložte svou hudbu

NAS-SC55PKE je kompletní hudební systém do více místností, s možností uložení až 40 000 skladeb a rychlostí ripování 16×, takže 60minutové CD uložíte za necelé 4 minuty. Rychlost přenosu hudby do přenosných přehrávačů je až 50×.

Díky podpoře formátů Linear PCM, MP3, Windows Media Audio a ATRAC můžete ukládat obrovské sbírky nahrávek z CD, rádia, vnějších zdrojů, jak jsou gramodesky, nebo z domácího PC. Automatické označování titulů funguje díky technologii rozpoznání hudby a databázi Gracenote, v níž jsou uloženy údaje o přibližně 350 000 albech. Rozpoznávání ‘podle otisku prstu’ dokáže analyzovat i charakter stop nahraných z LP desek nebo jiných analogových zdrojů a označit nahrávku údaji o názvu skladby/jménu interpreta, přebíranými ze zabudované databáze.

Room2Room

Kromě funkce “digitálního jukeboxu” dokáže GIGA JUKE bezdrátově přenášet hudbu až pěti klientským přehrávačům* (jeden je součástí dodávky systému), takže i při pohybu po domě můžete využít přístup k hlavnímu serveru, a samozřejmě také v každé z pěti zón poslouchat jinou hudbu. Pokud pořádáte večírek, stačí stisknout tlačítko “Party Mode” a v každé místnosti vybavené bezdrátovým přehrávačem se bude přehrávat stejná hudba.

(*)V nepřítomnosti zdrojů rušení/překážek.

Systém je tvořen hlavní jednotkou NAS-S55HDE – s HDD pro ukládání dat, CD přehrávačem, FM/AM tunerem a 4,3palcovým plnobarevným displejem – a bezdrátovým přehrávačem NAS-C5E, který má zabudovaný zesilovač a reproduktory a umožňuje bezdrátový přístup k NAS-S55HDE odkudkoli z celého domu; přikoupením dalších přehrávačů získáte kompletní vícezónové ozvučení. NAS-C5E podporuje i příjem internetového rádia.

Díky možnosti současného provozu až pěti bezdrátových přehrávačů a také díky tomu, že hlavní jednotka je vybavena vlastními reproduktory, je NAS-SC55PKE skutečně okamžitě použitelným a také rozšiřitelným systémem ozvučení více místností.

Vytvoření domácí bezdrátové sítě je rychlé a snadné díky jedinečnému a uživatelsky příjemnému systému okamžité přípravy k použití (S-IWS*) od společnosti Sony, který funguje okamžitě po zapnutí jednotlivých bezdrátových přijímačů. Tento model GIGA JUKE má také certifikaci DLNA jako server i bezdrátový přehrávač, takže můžete využít bezdrátový přenos hudby z/do PC nebo libovolného jiného produktu slučitelného s DLNA.

(*)Sony Instant Wireless Audio Setup

Organizujte a vychutnávejte svou hudební kolekci – přesně podle nálady

GIGA JUKE NAS-E35HD

NAS-E35HD je samostatný systém, který zpřístupňuje funkce GIGA JUKE úplně nové skupině uživatelů. Při velmi příznivé ceně a jednoduchém ovládání nabízí možnost uložení až 15 000 skladeb na zabudovaný pevný disk 80 GB, přičemž kopírování ze zabudovaného přehrávače CD probíhá až 4× rychleji než při běžném přehrávání – celé hodinové CD tak zkopírujete za pouhých 15 minut.

Hudbu lze ukládat ve formátu MP3 a předinstalovaná technologie rozpoznávání hudby a databáze Gracenote k nahrávce automaticky přiřadí informace o názvu, interpretovi…, pokud jde o stopu jednoho z 650 000 uložených alb. Systém dokáže přenášet hudbu do přehrávačů Walkman a přehrávačů MP3 nebo také na paměťová zařízení USB rychlostí až 10×.

Systém také obsahuje zabudovaný FM/AM tuner z něhož dokáže nahrávat vaše oblíbené pořady, analogový vstup pro nahrávání z vnějších zdrojů signálu a DMPORT umožňující připojení řady přenosných zařízení. Součástí dodávky je dok pro iPod, takže můžete k DMPORTu systému připojit iPod.

Zabudovaný zesilovač 60 W a elegantní dvoupásmové reproduktory dodávané s modelem NAS-E35HD naplní každou místnost skvělým zvukem.

SDÍLEJTE