Nový server s procesorem IBM POWER6

Nový server s procesorem IBM POWER6

SDÍLEJTE
By: Steve Jurvetson
Společnost IBM chce podnikům pomoci významně snížit spotřebu energie a efektivněji řídit výpočetní systémy, a uvádí proto výkonnou sadu systémového softwaru, hardwaru a postupů zajišťujících vyšší dostupnost. Díky novým technologiím a službám klienti vystačí s menším počtem serverů, lépe využijí existující techniku, získají větší přehled o využití energie a zároveň výrazně zkrátí plánované odstávky systémů a sníží množství přesčasů a víkendové směny IT personálu.Jádrem nejnovějšího oznámení společnosti IBM je nový virtualizační software, který zákazníkům umožňuje přesun běžících aplikací – nebo dokonce celých oddílů s operačním systémem – z jednoho fyzického serveru na druhý bez vlivu na průběžnou dostupnost aplikací. Tyto funkce – především Live Partition Mobility a Live Application Mobility – umožňují konsolidaci aktivních aplikací na menší počet serverů, a tím i šetření energie.

Software Power Systems

Společnost IBM rovněž představila iniciativu Power Systems Software, která zahrnuje šestivrstvý integrovaný a zároveň modulární softwarový balík pro zákazníky využívající UNIX, Linux® a i5/OS®, a to včetně virtualizace a integrace operačních systémů, vysoké dostupnosti, bezpečnosti, řízení spotřeby a správy platformy.

Dostupnost

Blade systémy s procesory POWER6 pro AIX, Linux na POWER a i5/OS by měly být dostupné pro BladeCenter H a BladeCenter HT šasi od 30. listopadu.

AIX 6, Advanced POWER Virtualization a příslušný software bude plošně dostupný během listopadu. IBM Systems Director Active Energy Manager by měl být dostupný přibližně v polovině prosince. APV Enterprise Edition je dostupný jako „bezplatný upgrade“ pro všechny stávající uživatele System p 570 APV Standard Edition s procesory POWER6 a do konce roku pro všechny nové uživatele System p 570 za stejnou cenu jako APV Standard Edition. APV Standard Edition bude přidáván bez licenčních poplatků ke všem POWER blade serverům.

SDÍLEJTE