Antivirový lékař: Jak na bezpečný počítač zdarma

Antivirový lékař: Jak na bezpečný počítač zdarma

SDÍLEJTE
By: Intel Free Press

Počítače vládnou světu již nějaký „pátek“ a tak není divu, že je jejich bezpečnost na prvním místě. Bez počítačů, si totiž jen málokdo dovede představit život lidí na této planetě. V dnešním článku Vám proto dáme tip, jak mít bezpečný počítač zcela zdarma.

Na začátek je však nutné podotknout, že bezpečnost počítače není nikdy stoprocentní. My, jako uživatelé, i softwarové společnosti můžeme vynakládat mnoho času a energie na co nejlepší zabezpečení, ale vždy tu budou lidé (hackeři) kteří budou hledat díry v systémech, antivirových programech i Vašich počítačích.

Zkusíme Vám alespoň poradit z našich zkušeností, jaké jsou na trhu aplikace, jakou mají účinnost a jak jsme s nimi spokojeni.

Základem funkčního operačního systému musí být v každém případě zapnutý firewall. U softwarového vybavení u počítačů by měl být bezpochyby základem kvalitní antivirový program. Mezi ty nejoblíbenější patří AVG od Grisoftu, nebo NOD32 od společnosti eset.

Jako doplňkové aplikace se hodí prográmky vyhledávající škodilvý software, trojské koně a různé špehovací aplikace. My jsme testovali po několik měsíců například Spyboot a Ad-Aware .

Právě v kombinaci například AVG, Spyboot a Ad-Aware jsme měli celkem slušné výsledky se zachytáváním virů a ostatní nežádoucích aplikací při surfování, používání pošty i další práce s naším PC.


Antivirový program AVG Antivirus byl opakovaně oceněn časopisem Virus Bulletin. Především nezkušení uživatelé jistě ocení, že program je vydáván v češtině (vyjma free edice zdarma). Program podporuje 15 jazyků. Jazyk u komerčních verzí je možné kdykoliv změnit.

Free varianta produktu, která je ochuzena o některé funkce. Používání AVG Free Edition pro komerční účely je přísně zakázáno.


Ad-aware 2007 7.0.2.3 je oblíbený program proti škodlivým kódům spyware, adware, dialery, malware, agresivní formy reklamy apod. Program Ad-aware 2007 spolehlivě odstraní všechny špehovací programy z vašeho počítače, ochrání vaše data před odesíláním mimo váš počítač, zabrání agresivnímu reklamnímu softwaru aby vás obtěžoval.

Verze programu je zdarma pouze pro nekomerční použití.

  • Ad-aware 2007 7.0.2.3
  • Hodnotíme (1–10 bodů): 8

Spybot – Search & Destroy 1.5.1.15 umožňuje detekovat a odstraňovat adware nebo spyware z vašeho počítače. Dokáže z programů odstranit reklamní komponenty, logování kláves a další špehovací části. Jako další rozšiřující funkci umožňuje vyčistit všechny stopy vaší práce na počítači (dočasné soubory, cookies, historie prohlížečů apod.).

Program pracuje v uživatelsky příjemném prostředí, se kterým zvládne pracovat i úplný počítačový začátečník.

SDÍLEJTE