Co je klíčové hospodářství a proč se pro něj rozhodnout

Co je klíčové hospodářství a proč se pro něj rozhodnout

SDÍLEJTE

V mnoha podnicích se vyplatí mít maximální přehled o tom, jaké množství klíčů máte k dispozici a kde se právě nachází. A právě k tomu slouží klíčové hospodářství.

Kam ukládáte klíče?

V některých firmách se setkáte s typickou nástěnkou s háčky na klíče. V lepším případě se může jednat alespoň o uzamykatelnou skříňku pro jejich uložení. Jistě nám ale dáte za pravdu, že takové řešení bývá mnohdy velmi chaotické, někdy až tragické. A v každém případě se jedná o poměrně zastaralé způsoby, které v dnešním moderním světě nahrazuje takzvané klíčové hospodářství

Díky tomuto systému získáte naprosto přesnou evidenci o tom, u koho se právě vaše klíče nacházejí. Kromě toho také budete moct rozhodovat o tom, komu mohou být jednotlivé klíče vydány a udržíte v nich maximální pořádek. 

Vsaďte na klíčový trezor a ovládejte jej na dálku

Klíčový trezor je tím pravděpodobně nejbezpečnějším řešením. Nepotřebuje totiž žádnou obsluhu, díky čemuž šetří peníze a také nedělá žádné chyby. Klíče vydá pouze oprávněným osobám a umožní vám sledovat jejich pohyby i časové profily, ve kterých jsou klíče k dispozici. 

A jak si takový klíčový trezor představit? V podstatě se jedná o ocelovou skříň, do které uložíte jednotlivé svazky klíčů do uzamykatelných pozic. Celou skříň poté zavřete a zabezpečíte ji pomocí elektronického terminálu. Prostřednictvím aplikace vzdálené správy si následně nastavíte pravidla pro výdej a příjem klíčů, a poté se již nemusíte o nic starat. 

Systém vás bude informovat například o tom, že vám někdo odebraný klíč nevrátil včas. Pokud bude vrácení klíčů podmínkou pro opuštění objektu v kombinaci s přístupovým systémem, lze vše vzájemně propojit. 

Více informací o zabezpečení bydlení a podnikání najdete na www.defendit.cz.

SDÍLEJTE