Co je lepší? Satelitní, nebo DVB-T2 anténa?

Co je lepší? Satelitní, nebo DVB-T2 anténa?

SDÍLEJTE

V polovině roku 2020 se začalo přecházet na DVB-T2 vysílání. Druhá televizní digitalizace však způsobila poprask, protože některé i moderní televizory nedisponují vhodným přijímačem, a proto si spousta lidí musí dokoupit například set-top-box. V následujících řádcích vám představíme i další alternativu.

Pokud přemýšlíte, jestli investovat do DVB-T antény, měli byste se ještě zajímat o satelitní vysílání, které také přináší spoustu výhod.

DVB-T2 vysílání a jeho výhody

Standard DVB-T2 se vyznačuje hned několika přednostmi, například je bezplatný, a tak získáte přístup k Full HD programům, aniž byste si museli objednávat satelitní balíček. Stejně tak máte u nové generace garantované vysílání až do roku 2030, takže následujících deset let se nemusíte obávat žádných dalších změn a investic.

Sehnat se dají také anténní zesilovače a další příslušenství, které zkvalitňuje televizní signál. Pokud si nevíte s něčím rady, poraďte se s odborníky.

Satelitní parabola

Dalším zajímavým řešením je satelitní vysílání, pro které potřebujete vhodnou parabolu. Čím větší je průměr satelitní antény, tím lepší, protože je i samotný televizní signál kvalitnější. U menších průměrů počítejte s tím, že při nepříznivém počasí není signál tak dobrý a může docházet k výpadkům. Ideální volbou je průměr od 80 centimetrů, ovšem odráží se to i na pořizovací ceně. Parabola totiž není nejlevnější zařízení.

Satelit je placený, nicméně máte za poměrně nízkou cenu přístup k celé řadě televizních programů.

Chcete si tedy koupit anténu? V takovém případě se podívejte do pestrého produktového portfolia e-shopu AME.cz, jenž se na danou oblast orientuje. V nabídce najdete jak satelitní, tak i DVB-T2 antény. Připraveny jsou i anténní zesilovače a další pomůcky pro zkvalitnění signálu.

SDÍLEJTE