Co je to puškohled? Jak se liší od dalekohledu?

Co je to puškohled? Jak se liší od dalekohledu?

SDÍLEJTE

V současné době se v oblasti zbraňové techniky setkáte s různými termíny. Velice důležitým pomocníkem je takzvaný puškohled, což je v podstatě optické zařízení nahrazující klasické mířidlo. S puškohledem snadno zamíříte na cíl nacházející se ve větší vzdálenosti. Víte, čím se liší od dalekohledu? V následujících řádcích vám problematiku přiblížíme.

Ve své podstatě jsou puškohledy poupravené dalekohledy. Přibližují cíl, disponují záměrnou osnovou a uplatnění nacházejí zejména na loveckých a odstřelovačských puškách. Puškohled se ke zbrani připevňuje pomocí montáže.

Bez dalekohledu se také neobejdete

V běžném životě i v mnoha profesích jsou důležité dalekohledy. Sice je lidské oko dokonalé, nicméně nedokáže vidět do extrémních vzdáleností. Chcete sledovat krásnou krajinu, zvířata či jiné objekty a předměty z bezpečné vzdálenosti? V takovém případě vám přijde vhod dalekohled.

Dalekohledy jsou nenahraditelné v životech myslivců i turistů. Používají se dokonce v armádě, aby mohli vojáci sledovat nepřátele.

Obraťte se na značku Fomei

V oblasti dalekohledů a puškohledů působí spousta značek, přičemž jednou z nich je Fomei. V nabídce uvedené značky jsou osvědčené dalekohledy a puškohledy, které se liší vlastnostmi i pořizovací cenou. Záleží tedy na tom, co od daného produktu očekáváte. Jestliže sháníte levnější model, nabízí se vám dalekohled Fomei Beater FMC 10×50 se šikmými očnicemi. Z těch dražších alternativ je působivá nová generace loveckého dalekohledu Fomei Foreman 10×52 PRO XLD, s nímž můžete pozorovat i za soumraku či za šera.

Jestliže si nevíte rady s výběrem, podívejte se do e-shopu Kentaurzbrane.cz, kde jsou k dispozici i produkty značky Fomei. Investujte do kvality, se kterou jdou ruku v ruce dlouhá životnost a perfektní funkčnost.

SDÍLEJTE