SDÍLEJTE

CRM (Customer Relationship Management) je systém, který firmám pomáhá ve spojení se zákazníky. Umožňuje řídit a realizovat marketingové kampaně, komunikovat se zákazníky a vycházet vstříc jejich potřebám, vhodně vybírat kandidáty na různé pracovní pozice a celkově řídit tým. To všechno jde samozřejmě bez dodatečného softwaru, ale je pravda, že s ním je to rozhodně jednodušší.

Jedním z nejvíce využívaných komplexních CRM systémů je Microsoft Dynamics. Rozhodně to není žádné revoluční řešení, ale skrývá řadu známých a praktických nástrojů. Lidé si ho chválí hlavně proto, že pracovat s ním je naprosto přirozené pro kohokoliv, kdo má zkušenosti s Office aplikacemi (Word, Excel, PowerPoint, …). A to jsme v dnešní době snad všichni.

Tím pádem je skvělý pro firmy, které využívají další technologie Microsoftu jako zmíněné Office aplikace, SQL server nebo cloudové řešení Microsoft Azure. Dynamics se s aplikacemi společnosti Microsoft skvěle spáruje, dobře mu to jde hlavně s Outlookem.

CRM v cloudu

Vypadá to, že v cloudu je budoucnost, a Microsoft patří mezi firmy, které tuto myšlenku významně propagují. Proto není divu, že také Microsoft Dynamics po vás nevyžaduje žádný nákup hardwaru a serverů. Vše běží v cloudu, data jsou uložená bezpečně v datových centrech Microsoftu, která dodržují nejpřísnější evropské standardy na ochranu dat a osobních údajů. Výpadky nemají, takže data a aktualizace jsou dostupná kdykoliv a odkudkoliv (dokonce z mobilu nebo tabletu).

CRM na míru

CRM od Microsoftu lze hodně upravovat podle požadavků konkrétních uživatelů, a čím větší odborníky si firma na implementaci najme, tím větší možnosti úprav bude mít. V Česku, na Slovensku a v USA patří mezi nejlepší odborníky na Microsoft technologie (mj. i na Dynamics) společnost Millenium s.r.o. Jsou totiž certifikovaným partnerem Microsoftu a všichni jejich vývojáři mají certifikát Microsoft Certified Professional. Tito odborníci systém ve firmě nastaví, upraví, vysvětlí zaměstnancům, jak s ním pracovat, a může se začít. Firmy, co jednou nějaký CRM systém vyzkouší, už si život bez něj nedokáží představit.

SDÍLEJTE