Full HD 3D – Svět obrazů se mění

Full HD 3D – Svět obrazů se mění

SDÍLEJTE
By: pallina60 Loon
Díky úsilí filmařů i techniků dospěl vývoj zobrazovací technologie k dalšímu přelomovému bodu. V poslední době došlo k výrazným změnám v oblasti třírozměrného zobrazení. Díky tomu se na trh chystá celá nová generace 3D příst

Od prvních filmových krůčků přes vynález televize až dodnes je svět „pohyblivých obrázků“ světem neustálých inovací a změn.

Mezi největší hity nedávné minulosti patřilo vysoké rozlišení (HD) či internetová televize (IPTV). Nyní přichází Panasonic s další převratnou novinkou s označením Full HD 3D.

Jedna změna za druhou

Díky úsilí filmařů i techniků dospěl vývoj zobrazovací technologie k dalšímu přelomovému bodu. V poslední době došlo k výrazným změnám v oblasti třírozměrného zobrazení. Díky tomu se na trh chystá celá nová generace 3D přístrojů.

Jak se dělá 3D obraz

Pro výrobu kvalitního třírozměrného obrazu pro domácí kina používá firma Panasonic tzv. sekvenční metodu (technologii Frame Sequential). Televizní obrazovka vysílá dva odlišné obrazy (jeden pro pravé a druhý pro levé oko) v nejvyšším rozlišení 1920 x 1080 (Full HD) a vysokou rychlostí je střídá. Uživatel tento obraz sleduje speciálními brýlemi s vysokorychlostními závěrkami, které jsou přesně synchronizované se střídání jednotlivých záběrů na obrazovce. Výsledkem je třírozměrný obraz v pohodlí obývacího pokoje bez jakékoli ztráty kvality, která je běžným jevem při použití starších způsobů 3D zobrazení.

3D obraz od natáčení až k televizní obrazovce

Natáčení
Filmová kamera Panasonic P2 HD neukládá záznam na pásku, nýbrž na kartu P2. Je vybavena speciálním optickým systémem P2 HD se dvěma objektivy, který se velmi dobře hodí pro natáčení třírozměrného obrazu.

Zpracování obrazu
Panasonic v současné době vyvíjí i velmi kvalitní systémy pro zpracování 3D obrazu. Základem je 3D kompresní technologie pro kódovací standard Panasonic MPEG-4 AVC High Profile Video Encoder. Na jejím vývoji se výrazně podílela dlouholetá spolupráce s hollywoodskými ateliéry.
Systém domácího kina
Panasonic vyvíjí rovněž kompletní systémy domácího kina s technologií Full HD 3D, takže si uživatelé mohou vychutnat 3D filmy v nejvyšší kvalitě přímo v pohodlí vlastního obývacího pokoje.
SDÍLEJTE