Jak připravit auto na STK a měření emisí?

Jak připravit auto na STK a měření emisí?

SDÍLEJTE

Na STK musí jezdit prakticky každé osobní auto, které už má něco najeto – toto je věc daná zákonem a nelze obejít. Jak jistě víte, tato kontrola není zrovna nejlevnější záležitostí – a nikdo ji nechce platit dvakrát, pokud nestihne opravit případné potíže včas. Připravte tak své auto na STK svědomitě – ušetříte nejenom peníze, ale hlavně starosti spojené s opravami.

Dejte pozor na filtr pevných částic

Prakticky každý z nás se s touto nepříjemností setkal. Pokud vám začne selhávat auto a vy netušíte, co se děje, je velká pravděpodobnost, že je právě tento filtr zanesen. A když se dozvíte, kolik vás nový filtr bude stát, jdou na vás mdloby. Nemusíte hned přemýšlet nad tak radikálním řešením. Jednoduše stačí přenechat čištění DPF profesionálům. Nemusíte mít obavu, že by se vám auto během jízdy porouchalo a na kontrole STK nebudete mít v tomto ohledu nejmenší problém.

Dekarbonizace motoru

Každý motor vytváří při spalování paliv vedlejší plyny, které se zachytávají vevnitř motoru, a tím ho zatěžují. Motor tak následně ztrácí na své síle a zároveň zvyšuje spotřebu paliva. Abyste předešli naměření vyšší hodnoty emisí, je třeba využít možnosti dekarbonizace motoru, která jej zbaví všech usazenin. Vaše auto bude znovu skvěle startovat a pojede „jako za mlada“. Žádný škodlivý uhlík tak již nebude zase na nějakou dobu váš motor ohrožovat. Spočítejte si, kolik vás bude stát motor nový a na kolik vyjde dekarbonizace. Už je vám jasné, co je výhodnější?

Trhlinky na skle

I trhlinky nebo vady na předním skle od odraženého kamínku mohou být docela problémem v případě, vydáte-li se se svým autem na technickou kontrolu. V takovém případě je třeba nechat vaše autosklo vyměnit. Taková operace je do dvou dnů vyřešena, a navíc za vás odborníci vyřeší i „oplétačky“ s pojišťovnou.

Nepodceňujte stav svého vozidla – a to nejenom kvůli STK, ale hlavně kvůli svému zdraví.

SDÍLEJTE