Jak si vybrat kolimátor? Pomůže vám náš průvodce

Jak si vybrat kolimátor? Pomůže vám náš průvodce

SDÍLEJTE

Holosun nabízí řadu Classic a Elite

Výrobce kolimátorů Holosun každoročně přichází s novými modely. Rozlišovat přitom musíme řadu Classic a Elite.

Kolimátory z řady Classic se pyšní červenou LED diodou. Vyrábí se přitom z 99 % z hliníku 6061 T6 a jejich určení je bez rozdílu pro všechny.

Oproti tomu řada Elite je vyráběna z hliníku 6061 T6 nebo 7075 T5. Nejdražší modely jsou poté dokonce zhotoveny z titanu. Kromě kvalitnějšího materiálu jsou kolimátory z této řady osazovány zelenou a u některých modelů nově i zlatou LED diodou.

Jakou barvu LED diody si vybrat?

Nyní již víte, že Holosun nabízí 3 možné barvy LED diody – klasickou červenou, zelenou a zlatou. Možná si kladete otázku, jaká z nich je pro vás nejvhodnější. Pojďme se na to podívat.

Červená barva může být někdy jednoduše přehlédnutelná. A to zejména na velmi světlých místech, jako je například sníh, ostré slunce nebo příliš vysoké kontrasty.

Oproti tomu zelená barva je dobře viditelná jak na sněhu, tak i při vysokém kontrastu.

Zlatá barva poté symbolizuje poslední novinku Holosunu. Je pro oko příjemná a zároveň velmi dobře viditelná za všech světelných podmínek.

Existují 3 typy kolimátorů

Na výběr máte celkem 3 typy kolimátorů:

  • velké tubusové,
  • micro
  • a otevřené.

Pokud pořizujete kolimátor na zbraně typu AK-47, SA58 nebo AK74, je vhodné jej zvolit s co nejnižší montáží. Z tohoto důvodu se výběr omezuje na micro a otevřené kolimátory.

Pokud pořizujete kolimátor na loveckou zbraň, platí stejné doporučení jako na výše uvedené zbraně – vybrat si můžete buď micro nebo otevřený kolimátor.

A jestliže máte zbraň typu AR-15, můžete vybírat prakticky z celé nabídky kolimátorů Holosun.

Pro více informací ze světa kolimátorů navštivte web www.holosun.cz.

SDÍLEJTE