Jaké přístroje nám prozradí ideální vlhkost materiálů?

Jaké přístroje nám prozradí ideální vlhkost materiálů?

SDÍLEJTE

Vlhkost je nepřítelem mnoha oborů, ať už se jedná o sklady, výrobny nebo provozovny. Je obsažena téměř všude a má zásadní vliv na vlastnosti a kvalitu různých materiálů. Se zjištěním ideální vlhkosti vám pomohou kvalitní přístroje, a to naprosto snadno, přesně a rychle. Mějte i vy pod dohledem kvalitu vašeho materiálu!

Ideální vlhkost ve skladových nebo výrobních prostorách je velmi důležitá. Ve špatných podmínkách se může snížit kvalita výrobků nebo jiných materiálů, na kterých je fungování provozu založené. Ke špatné vlhkosti materiálů může docházet už od vašich dodavatelů. Pohlídejte si vaše dodávky a plaťte pouze za vlastnosti a kvalitu, kterou máte objednanou. 

Aby byla zajištěna ideální vlhkost, musí být nejprve zjištěna. Proto vám v tomto článku přiblížíme, jaké materiály je možné hlídat pomocí vlhkoměrů a kde je lze pořídit. 

U jakých materiálů je možné měřit vlhkost?

Na každý materiál je potřeba použití jiného přístroje (vlhkoměru). Zda máte ve skladových prostorách různé materiály, musíme upozornit, že nelze zakoupit pouze jeden vlhkoměr, se kterým budete měřit naprosto všechno. Mezi velmi oblíbené patří vlhkoměry Schaller Messtechnik. Tento rakouský výrobce nabízí široký sortiment ověřených vlhkoměrů pro různé zaměření. 

V případě malých, neznámých, tekutých nebo těstovitých materiálů, pro jejichž měření nelze specializované vlhkoměry kalibrovat je možné využít univerzální vlhkoměr tzv. Kompaktní analyzátor vlhkosti materiálu s vysoušecí pecí. Na tcele.cz naleznete přehlednou nabídku vlhkoměrů podle zaměření na různé druhy materiálů.

Měření vlhkosti lze provádět u těchto materiálů: 

Pomocí vlhkoměru si můžete připravit ideální podmínky pro skladování materiálů nebo výrobků. Správné uchování má následně vliv na celkovou kvalitu výrobků, proto je vlhkoměr základní a zároveň nezbytnou pomůckou. 

SDÍLEJTE