Jaké výhody vám přinese nákup použité tiskárny?

Jaké výhody vám přinese nákup použité tiskárny?

SDÍLEJTE

Pokud nechcete investovat do nákupu nové tiskárny, je dobrým řešením nákup přes bazar tiskáren. Ušetříte a získáte plnohodnotné zařízení pro využití ve firemních nebo domácích kancelářích.

Firmy, které procházejí modernizací často sahají po nových zařízeních a těch starých se zbavují. Nejde přitom o tiskárny, které by byly nefunkční. V bazarech tiskáren se vyskytují i tiskárny, které byly do firem pronajímány a firmy už dále v pronájmu konkrétního zařízení nechtěly pokračovat.

V copycentru Tomados najdete použité multifunkční tiskárny, které nabízejí řadu funkcí (tisk, kopírování, skenování atd.) a přitom jsou stále ve velmi dobrém stavu.

Nezapomeňte při jejich nákupu ale zohlednit i náklady na provoz. Jedna věc jsou pořizovací náklady a další pak to, kolik za tisk budete platit po dobu i několika let provozu tiskárny. Pro černobílý tisk se hodí laserové tiskárny, pro černobílý i barevný pak podle testů nejlevněji vychází tisk na inkoustové tiskárně s tankovým systémem. Černobílý tisk u ní vychází na 0,05 Kč / stranu a barevný na 0,10 Kč / stranu. Nakupovat se přitom dají i 1000 ml lahvičky, které náklady ještě o něco sníží.

Na co se zaměřit při výběru použité tiskárny

Když se rozhodnete vybrat tiskárnu z bazaru, sledujte informace, které vám v bazaru poskytnou. Samozřejmostí by měla být informace o stavu počítadel. Podle toho zjistíte, kolik černobílých a barevných stránek bylo na tiskárně vytištěno. Nezapomeňte si zjistit rozměry tiskárny, její funkce i to, zda bazar tiskáren nabízí jen prodej nebo i pronájem tiskáren.

Často je výhodnější si tiskárnu pronajmout. Hlavní výhodou je, že vám odpadne počáteční vstupní investice. Při pronájmu vám je poskytnuta nejen doprava tiskárny, ale také její následný servis. Případná oprava tiskáren při poruše tak bude v rámci poskytovaného servisu.

Moderní multifunkce za hubičku

I použité tiskárny vás mohou ohromit řadou moderních funkcí. Tisk, kopírování a skenování je jen základem. V bazaru tiskáren najdete i zařízení, která nabízejí různou rychlost tisku, pracují s různými rozměry a gramáží papíru, nabízejí přístup z různých uživatelských účtů, umožňují tisk na dálku, mají wifi připojení nebo pracují s OCR technologií. Více o funkcích multifunkčních tiskáren se dočtete v našem článku zde.

Kancelářská technika vás nemusí stát jmění, a přesto může být plně funkční. Nebojte se navštívit bazar tiskáren a vybrat si kopírku, skener, fax nebo multifunkční tiskárnu doslova za hubičku.

Přečtěte si také: Pronájem tiskárny může ušetřit až 50 % nákladů na tisk oproti koupi nové

SDÍLEJTE