Láká vás udržitelné a energeticky nenáročné bydlení? Víme, jak na to

Láká vás udržitelné a energeticky nenáročné bydlení? Víme, jak na to

SDÍLEJTE

Oblast bydlení se neustále vyvíjí a postupem času s sebou přináší rostoucí komfort, větší bezpečí i nižší výdaje. V dnešní době existuje ohromné množství zajímavých technologií, s jejichž pomocí si svůj život užijete na maximum. Jak si sestavit ideální domácnost?

Každý den

Pokud se zajímáte o nejnovější trendy v rodinném bydlení, nejspíše jste si všimli rostoucí popularity pasivních domů. Tyto projekty jsou postavené s důrazem na maximální úsporu energií. Základem všeho je zachování tepelného komfortu po úplně celý rok, a to tak, abyste téměř nemuseli vytápět. Jak je to možné?

Důležitým faktorem je špičkové zateplení, stejně jako kvalitní materiály stěn, střechy a podlah. V žádném případě se neobejdete ani bez výkonných solárních panelů, které hravě pokryjí drtivou většinu roční spotřeby. Nepostradatelná součást úspěchu je i rekuperace vzduchu.

Díky popsané kombinaci maximálně využijete přirozeně získané teplo ze slunce, spotřebičů i vás samotných. To se nebude neustále ztrácet ven, ba právě naopak. Ve všech ročních obdobích se bude spolehlivě držet uvnitř. Není to lepší než nekonečné řešení cen plynu, dřeva a dalších forem vytápění?

Zdravý vzduch

Daná technologie funguje na principu šikovné jednotky. Ta zachycuje venkovní vzduch, čistí jej, ohřeje na požadovanou teplotu a následně ho vypustí do jednotlivých místností vašeho domova. Díky tomu odstraníte veškeré alergeny, bakterie i polétavý prach. Zároveň ušetříte ohromnou spoustu peněz za zimní vytápění a letní chlazení. Ačkoliv je počáteční investice o trochu vyšší, z dlouhodobého hlediska se velmi brzy vyplatí.

Ačkoliv to zní skvěle, určitě záleží na kvalitě provedení jednotlivých komponentů. Právě ty udávají celkovou efektivitu celého projektu. Přesně proto byste se měli zaměřit jen na ověřené firmy s dostatečnými referencemi. Co se týče rekuperace, za zmínku stojí například známá společnost s internetovými stránkami pod odkazem https://primavent.cz/.

Nechte si poradit

Rekuperace se dá nainstalovat jak do nových rodinných domů, tak i do bytů a komerčních prostor. V mnoha případech se může klidně jednat o starší stavby, které zrovna podléhají větší rekonstrukci. Na současném trhu najdete skromné jednotky i ohromná průmyslová zařízení. Záleží jen na vás. Ať tak, nebo onak, není nutné složitě shánět jednotlivé díly u soukromých dodavatelů.

Stačí si rozkliknout oblíbený e-shop pod výše vloženým odkazem a ihned se před vámi objeví pestrý výběr všech součástí rekuperace. Potěší vás doprava zdarma u objednávek nad pět tisíc korun, expedice do dvaceti čtyř hodin a profesionální pomoc v případě nejasností. Nenechte si ujít hlavně centrální jednotku, jež je stvořená pro domy a byty.

SDÍLEJTE