Markeťáci.online spojují všechny, které zajímá digitální marketing

Markeťáci.online spojují všechny, které zajímá digitální marketing

SDÍLEJTE

Jste markeťák tělem i duší? Živí vás tento obor, nebo se jím zabýváte jen ve volném čase, protože vás baví? Případně stojíte na opačné straně barikády a hledáte nějakého takového šikovného človíčka, který by se postaral o váš online projekt? V obou případech by vám neměl uniknout nový portál Markeťáci.online.

Markeťáci.online je webový portál spuštěný 15. září 2020. Teprve se o něm začíná mluvit, ovšem už nyní je jisté, že do Česka přinesl něco nového. Snaží se vybudovat prostor, kde by mohli marketingoví odborníci sdílet své zkušenosti a chlubit se povedenými projekty. Zájemci o marketingové služby tím dostávají šanci zjistit, jaké marketingové firmy v Česku působí a komu svěřit svůj projekt.

Další parádní nápad, který vznikl v karanténě

Portál Markeťáci vznikl z velké části během jara 2020, kdy jsme byli všichni nuceni zůstat doma. Stojí za ním tým z pražské marketingové firmy Textfield s.r.o. A proč vůbec marketingová společnost vytvořila web, kterým vlastně dává příležitost pro prezentaci konkurenci? Přeje si, aby všichni odborníci na digitální marketing dostali rovnou šanci, aby se nerozlišovalo mezi velkými a malými firmami. Každý se prezentuje svou vlastní prací a podle toho si pak zákazníci vybírají, komu svěří svůj projekt. Markeťáci.online se nesnaží budovat konkurenční prostředí, ale spíš propojit všechny se zájmem o online marketing.

Prohlédněte si marketingové firmy i freelancery

Na webu se může registrovat kdokoliv, kdo poskytuje marketingové služby. Velké firmy i malí freelanceři, pro které je často těžší ukázat svou práci světu, protože nemají vyhrazený velký rozpočet na propagaci. Tady dostávají všichni stejnou šanci. Registrace je bezplatná a po ní můžete hned ukazovat všechny své projekty, na něž jste hrdí. Zároveň je možné hodnotit marketingové nástroje a sdělit světu, s jakými vlastně pracujete.

Registrovaní i neregistrovaní návštěvníci webu si pak mohou všechny marketingové firmy a freelancery prohlížet. Nevidí žádné jejich hodnocení. Nikdo tady nikoho nehodnotí, firmu si vybíráte pouze podle jejích referencí, realizovaných projektů.

Přijďte se inspirovat, jaké nástroje využívají odborníci

Na portálu najdete také celou sekci věnovanou nástrojům, jichž se v marketingu často využívá. K těm se můžete vyjadřovat, dají se hodnotit, případně je možné přidávat také vlastní nástroje. Rozhodně sem zamiřte minimálně pro inspiraci. Uvidíte, jaké marketingové nástroje používají ostatní nebo se dozvíte o zajímavých funkcích těch nástrojů, jež už sami používáte.

Přečtěte si něco zajímavého v magazínu

Na portálu dále najdete marketingový magazín plný zajímavých článků, případových studií, návodů, tipů, rad a rozhovorů. Všechny texty sepisují skuteční marketingoví odborníci a svůj text zde samozřejmě můžete zveřejnit i vy, pokud máte české marketingové scéně co sdělit. A o čem se zde píše? O cenách marketingu, o skrytých funkcích Instagramu, způsobu vytipován dobrého influencera. Velmi populární je například text „Hlavně žádnou paniku. Jak by měla vypadat krizová komunikace na sociálních sítích?“. Články je možné procházet také dle kategorií (rozhovory, reportáže, přepadovky atd.), podle tématu (copywriting, PPC, sociální sítě, virální marketing apod.) či marketingových nástrojů, jichž se týkají.

Abychom to shrnuli, Markeťáci.online jsou tady pro každého, koho aspoň trochu zajímá online marketing – pro samotné markeťáky, nadšence do tohoto populárního oboru, majitelé firem, provozovatele blogů či prostě a jednoduše každého, kdo chce objevovat způsoby, jak být vidět na internetu. Jde o originální počin, který v Česku rozhodně má své místo, což je vidět už nyní, po půl měsíci od spuštění.

SDÍLEJTE