Máte problém s tlakem vody v domácnosti? Poradíme, jak jej vyřešit

Máte problém s tlakem vody v domácnosti? Poradíme, jak jej vyřešit

SDÍLEJTE

Možná také patříte k těm, kdo se občas či denně potýkají s problémem tkvícím v nedostatku tlaku vody. Tuto nemilou skutečnost poznáte podle toho, že jakmile je voda puštěna např. v kuchyni, není možné se komfortně sprchovat, nebo voda neteče téměř vůbec. Jednoduše dojde k tomu, že kvůli nízkému tlaku není možné uspokojivě odebírat vodu na víc místech najednou.

Pomůže vám systém DAB

Jedním řešením, se kterým budete určitě spokojeni, je instalace elektronického posilovacího systému DAB. Jde o poměrně malé zařízení, které můžete instalovat např. do skříňky kuchyňské linky. Pracuje tiše, takže vás nebude rušit. Zajišťuje výtlak 55 m, průtok je 80 l/min., potřebuje napětí 230 V atd. Zajistí konstantní tlak a uspoří energii. Posílení tlaku v rozvodech je díky němu snadné a okamžité. Použít jej můžete jak v domácích systémech, tak pro zavlažování. Pro instalaci nepotřebuje tato domácí vodárna žádné jiné komponenty. Tvoří ji vysokofrekvenční samonasávací čerpadlo, řídicí jednotka s frekvenčním měničem, snímače tlaku a průtoku, tlaková nádoba o objemu 1 litr a LCD displeje.

Seznamte se s domácí vodárnou Grundfos

Pro zásobování domu pitnou vodou, posilování tlaku v systému i udržování konstantního tlaku v domě je určena domácí vodárna Grunfos Scala 2. Je skvělá pro obytné domy, které tvoří až 3 podlaží a až 8 kohoutků. Je schopná čerpat vodu z 8 metrů, také ze střešních nádrží, z přerušovacích a pozemních nádrží, včetně těch na dešťovku.

Disponuje inteligentní řídicí jednotkou, která dovoluje přizpůsobit vstupní tlak i spotřebu vody. Do všech kohoutků dodá konstantní tlak vody, a to i tehdy, když je otevřených víc kohoutků najednou.

Vodárna se skládá z čerpadla, motoru, tlakové nádoby, snímače tlaku, pohonu a zpětného ventilu.

Nejste si jisti, jestli potíž s tlakem, kterou řešíte, je ta, o které mluvíme výše v článku? Podívejte se na toto video a porovnejte jej se zkušenostmi u vás doma https://www.youtube.com/watch?v=rpnb2kNKoCs.

Máte-li doma problémy s pomalu tekoucí vodou z vodovodních kohoutků, nebo vám voda občas neteče vůbec, zmiňovaný systém DAB, domácí vodárna, vám určitě pomůže. Ostatně o úspěšnosti vypovídají i recenze, které u zboží najdete. Neváhejte a vyřešte problém s tlakem v rozvodech.

SDÍLEJTE