Na co si dávat pozor, pokud chcete odeslat zboží zákazníkům?

Na co si dávat pozor, pokud chcete odeslat zboží zákazníkům?

SDÍLEJTE

Ačkoliv se to možná na první pohled nezdá, logistika je opravdovou vědou, s níž si mnoho podnikatelů neví absolutně rady. Řeč není o žádném složitém převážení nebezpečných materiálů, stěhování strojů nebo podobných záležitostech, ale spíše o běžném zabalení kartonové krabice. Daná činnost je velmi častým kamenem úrazu. Jakým chybám se vyhnout?

Tři, nebo pět vrstev?

Pokud se podíváte na internetové stránky dodavatelů krabic, nejčastěji se setkáte s třívrstvým a pětivrstvým provedením. Chcete-li mít jistotu pořádné ochrany zasílaného zboží, raději se zaměřte na druhou zmíněnou variantu. Dávejte si pozor i na fakt, že drtivá většina přepravců vyžaduje stálý tvar v podobě krychle, tubusu či kvádru.

Mnoho nejasností si připisuje i dodatečný obalový materiál, což platí především pro výplň. Nejpopulárnějším řešením je například FLO-PAK, ale nešlápnete vedle ani s kartonovou střiží, papírovou vlnou a bublinkovou folií. Vždy dbejte na to, aby se zboží nedotýkalo vnitřních stěn kartonové krabice a během přepravy se uvnitř samovolně nepohybovalo.

Dlouhodobé úspory

Budete-li svůj obchod vést poctivě, dříve či později začnete řešit stovky zásilek měsíčně. V takové situaci přichází na řadu co největší úspory na všech materiálech, protože každá zbytečně vynaložená koruna udělá z dlouhodobého hlediska pořádný rozdíl v rozpočtu. Jak dosáhnout snížení nákladů snadno?

Ideální cestou je nalezení co nejvýhodnějších výrobců i dodavatelů v jednom. Dobrým příkladem je třeba známá společnost Box48.cz, jež si své produkty sama vytváří a drží ohromné skladové zásoby. Problémem není ani realizace atypických obalů na přání. Ať už se rozhodnete pro libovolnou variantu, oceníte bezkonkurenční ceny, svižnou dopravu a přívětivou zákaznickou péči.

SDÍLEJTE