Náhradní díly Zetor navrací do života starou pýchu našeho venkova

Náhradní díly Zetor navrací do života starou pýchu našeho venkova

SDÍLEJTE

Mnohdy to bývají skuteční krasavci ve veteránském věku – Zetory. Patří ke koloritu české vesnice. Kdo Zetor má, ten si jej hýčká.

Starší Zetory jsou v kurzu

Obvykle jde o staré vyřazení stroje ze zemědělských družstev. I dnes, kdo se nastěhuje na vesnici, pošilhává po traktoru. Svezete s ním dřevo z těžby, což je dnes hodně aktuální. Pomohou při úklidu, vyvážení kompostu, při zahradních pracích. Stále častěji se lidé z města stěhují na vesnici a chtějí dělat něco vlastníma rukama. Někdo pěstuje levanduli, jiný touží po borůvkovém sadu, někdo koupí malý vinohrad. To vše bývají situace, ke kterým se nám hodí technika a zahradní traktůrek může být málo. I proto je o staré Zetory zájem. Prodávají se, samozřejmě z druhé ruky, ale poptávka je tradičně vyšší než nabídka. Dnes už se nenabízí tolik na součástky. Náhradní díly Zetor jsou dostupné a dovedou vdechnout život i dlouhou dobu nepojízdným strojům.

Zetory jako symbol českých vesnic

I když Zetor už dávno není nejprodávanější značkou traktorů u nás a trh ovládají zejména americké značky, jakou je John Deere či New Holland (ty dodávají i zahradní traktory), brázdí povrch naší republiky pořád nejvíce Zetorů. To i proto, že ty staré jejich majitelé neustále opečovávají a uchovávají v chodu. Často jde o rodinné dědictví po dědečkovi či pradědečkovi. Mnohdy nestojí pouze odstavené ve stodolách, ale jsou udržovány v provozuschopném stavu a svým majitelům pomáhají s různými drobnými pracemi kolem domu, zahrady či malého hospodářství.

Náhradní díly Zetor z Nekvinda-obchod.cz

Na náhradní díly pro Zetor se zaměřuje e-shop Nekvinda-obchod.cz. Ten se specializuje na prodej součástek pro Zetory z Univerzálních řad, konkrétně UŘI, UŘII, UŘIII a UŘIV. Koupíte zde tedy náhradní díly na Zetor od roku 1957, kdy byl vyroben první traktor tzv. Univerzální řady.

SDÍLEJTE