Nechat si vytvořit profesionální stránky se vyplatí

Nechat si vytvořit profesionální stránky se vyplatí

SDÍLEJTE

Na internetu je dneska každý. Vzhledem k tomu, že je možné se připojit k celosvětové síti nejen prostřednictvím počítače, ale i pomocí přenosných zařízení typu mobilní telefon či tablet, jedná se o médium, jež je alespoň v našich zeměpisných šířkách přístupné víceméně všem.

Toužíte-li sebe či svou firmu prezentovat navenek, mít vlastní webové stránky je tak naprosto zásadní. Pokud nechcete, aby se jednalo o nějakou amatérskou práci, měli byste realizaci vašeho webu svěřit do rukou profesionálů.

Práce svépomocí

Kdysi byla tvorba webu pro laika naprostou španělskou vesnicí. Editory konce devadesátých a začátku nultých let byly skutečně složité a člověk musel umět dělat grafiku i trochu programovat, aby si dokázal vytvořit alespoň jakžtakž slušné stránky. Dnes už to však neplatí.

Standardně můžete použít celou řadu různých editorů, které se povalují různě po internetu. Klidně sáhněte po Webnode, WordPressu nebo třeba stále populárnějšímu Webflow. Chybu neuděláte ani v jednom případě.

Jedná se o uživatelsky daleko přívětivější konstrukční platformy, než byly jejich dávní předchůdci, takže budete výrobou hezkých stránek trávit podstatně méně času, než byste museli v dřevních dobách internetu. I když ovšem nakonec vykouzlíte vizuálně zajímavý web, pořád nemusí být úspěšný.

Jedna věc je totiž grafická stránka věci, druhá ta technická. A k tomuto účelu je potřeba již mít nemalé znalosti i dostatečné množství zkušeností. Chcete-li tak něco, co skutečně funguje, vyberte vhodnou firmu, která dokáže realizovat vaše představy a nesnažte se sami o nemožné.

Co všechno je potřeba?

Aby byly stránka maximálně funkční, je potřeba se zaměřit krom jiného i na kvalitní webdesign. Když se provede dobře, každý návštěvník vašich stránek se na nich bude okamžitě cítit jako doma, a to je samozřejmě velké plus.

Žádný profesionální projekt se samozřejmě neobjede ani bez kvalitní webové analytiky. Vzhledem k obrovské konkurenci je také dobré zapracovat na internetovém marketingu, jež je tvořen nejen kampaněmi na sociálních sítích, ale také kvalitními PR články. Firma, které práci zadáte, by se rovněž měla zabývat i vývojem webových aplikací.

Není toho málo a obvykle takováto zakázka nebývá ani příliš levná. I když cena se srazit nakonec dá, aniž by bylo nutné rezignovat na kvalitu.

Webflow

Najděte si webdesignéry, kteří staví na výše zmíněném Webflow. Zatímco pro vás se jedná o docela složitou záležitost, odborníci umí v tomto editoru vykouzlit skutečné skvosty a dokáží to mnohem rychleji, než je obvyklý standard, což se příznivě odrazí na celkové ceně.

Může vám tak zbýt více financí třeba na marketingovou podporu typu copywriting, případně na vyladění designu. Nejedná se samozřejmě o dokonalý editor, nicméně chcete-li za své peníze co nejvíce muziky, toto je jedna z těch nejlepších cest.

SDÍLEJTE