NeoCube: Základní tipy, jak skládat magnetický hlavolam

NeoCube: Základní tipy, jak skládat magnetický hlavolam

SDÍLEJTE

Co je NeoCube? Magnetická stavebnice, hlavolam pro dospělé a větší děti. Je složený z 216 neodymových magnetů o průměru 5 mm. Díky magnetické síle drží kuličky dobře u sebe. Můžete z nich složit všemožné 2D i 3D tvary, pokud víte, jak na to. Čím začít? Čtěte dál.

Neodymová kostka z kuliček

„Neo“ znamená neodymová + „Cube“ kostka. V pěkně složené kostce vám stavebnice přijde, když si ji koupíte. Je to základní tvar. Nejznámější je NeoCube Original – kovově vypadající magnetické kuličky. Ale k mání jsou i postříbřené, pozlacené magnetické kuličky, kovově černé, různě barevné a dokonce i magnetické kuličky NeoCube světélkující ve tmě.

Koule i trojúhelník, pro začátek ale raději naplacato

NeoCube kuličky můžete složit do tvaru velké koule, pyramidy, diamantu, ale také jako náramek na ruku. Mezi složitější tvary patří motorka, WC mísa a mnoho dalších. Pro začátek je dobré začít s dvourozměrnými placatými tvary o výšce jedné řady kuliček, jako jsou čtverce, obdélníky, hvězdičky, pásky.

Z magnetických kuliček nejprve řetízek

Začínáte skládat NeoCube? Po rozebrání magnetické kostky, v jejímž tvaru vám magnetická stavebnice dorazila z e-shopu, z ní asi bude nepravidelná hrouda.

Nejdříve je dobré z motanice magnetických kuliček vytáhnout řetízek. Stačí o délce pár centimetrů. Ve druhém kroku si vytvořte další řetízek. Ale pozor, aby se vám magnety nechtěně nespojily. Máte hotové dva krátké řetízky? Dejte je vedle sebe a secvakněte.

Nejdou kuličky k sobě? Pootočte je a složte pásek

Pokud se od sebe řady kuliček odpuzují, zkuste jich pár pootočit. Tím se změní pozice jejich magnetických pólů a už by přicvaknout jít měly.

Postupně si můžete složit magnetický pásek, například o rozměru 5 × 10 kuliček. Pásek se dá potom ohnout a secvaknout do podoby válečku.

Naučte se složit zpět kostku

Na začátku je magnetická stavebnice hezky složená do krychle. Jak ji ze směsice kuliček vytvořit? Tajemství je zase ve složení kuliček do řetízků a pásků. Sestavte si jich 6 o rozměru 6 × 6 kuliček. Když pak pásky poskládáte na sebe, kostka je hotová!

Tipy a návody na další skládání z magnetických kuliček najdete na blogu Magnetik.cz

Procvičte prsty, uvolněte hlavu

K čemu je vlastně skládání z kuliček dobré? Prací s malými neodymovými kuličkami si procvičíte prsty. Je také potřeba se na skládání soustředit. A tím si zase uvolníte hlavu od běžných každodenních starostí, posílíte kreativitu.

Tak hurá do toho!

SDÍLEJTE