Obejdete se bez autopotahů?

Obejdete se bez autopotahů?

SDÍLEJTE

Chcete rychle a jednoduše změnit vzhled vašeho vozu? Potřebujete ochránit sedačky před poškozením? Řešení se vám nabízí ve formě snímatelných autopotahů. Pro někoho jsou takové potahy nezbytností, jiní nechávají sedačky v původní úpravě. Pokud jste se rozhodli, že si nové autopotahy pořídíte, pak byste měli vědět, že existují dva základní typy, které se dost podstatně liší.

Typy autopotahů a rozdíly mezi nimi

Prvním typem jsou potahy univerzální, ty jsou vhodné, pokud potřebujete autopotah třeba jen na nějaké kratší období nebo potřebujete primárně ochránit sedačky. U těchto autopotahů hrozí, že nebudou úplně zcela přesně respektovat tvar autosedaček. Může proto docházet k tomu, že se vám autopotah bude na některých místech shrnovat nebo krabatit. Tyto nedostatky můžou ovlivnit například sklopné možnosti sedaček. Proto jsou nejen z estetického, ale i z bezpečnostního hlediska lepší autopotahy na míru. Jak už název napovídá, tyto autopotahy jsou vyráběny přímo pro konkrétní model vozu. Co se týká dalších výhod, kvůli kterým si autopotahy pořídit, tak především je to snadná údržba. Díky tomu, že jsou autopotahy jednoduše snímatelné, tak je možné je v případě potřeby kdykoliv vyprat, což je zejména při větším znečištění jednodušší, než kdybyste jednotlivé skvrny čistili ručně. Navíc tím eliminujete také možnost, že si znečistíte sedačku pod potahem. Při výběru nového autopotahu si dejte záležet také na volbě materiálu a zpracování. U autopotahů je potřeba volit takový materiál, který se vám po pár vypráních nezežmolkovatí a nevybledne.

Čím ještě vylepšit vzhled vozu?

Kromě autopotahů můžete svůj vůz doplnit také elegantními autokoberečky.  Ty je možné zvolit buď v textilní nebo gumové verzi. Kromě estetického hlediska je zde hlavní rozdíl v údržbě. Pro vozy s větším znečištěním a častější nutností údržby jsou vhodnější koberečky gumové. Bohatý výběr obou produktů najdete na stránkách www.vopi.cz/autokoberce/.

SDÍLEJTE