Potřebujete koupit trafo? Toroidní transformátory různých výkonů nabízí TME

Potřebujete koupit trafo? Toroidní transformátory různých výkonů nabízí TME

SDÍLEJTE

Toroid neboli toroidní transformátor si nelze splést s jiným. Má totiž charakteristický tvar vycházející přímo z geometrie toroidu. Tyto transformátory v celé řadě výkonů nabízí TME.eu.

Transformátory jsou netočivé elektrotechnické součástky, jež umí pomocí elektromagnetické indukce přenášet mezi obvody elektrickou energii. Transfer Multisort Elektronic, ve zkratce TME, se specializuje na prodej elektrotechnických součástech, včetně transformátorů i toroidních transformátorů. Toroidní transformátory se využívají zejména v oblasti osvětlovacích systémů a v audiosystémech. Jejich tvar, toroid, je dělá zcela nezaměnitelnými. Jde o útvar, se kterým se setkáme třeba u kol, konkrétně jejich duše. Jak již bylo řečeno, s toroidem se však potkáváme rovněž v elektrotechnice. Jde o toroidní cívky, jejichž závity se rozmísťují pravidelně kolem obvodu jádra cívky.

Toroidní transformátory se liší především svojí velikostí, od níž se pak odvíjí výkon toroidu a přípustné napětí s proudem. Toroid je kompaktní, s nízkou hlučností, pracuje s uzavřeným magnetickým tokem a má pouze velice malé magnetické ztráty. Notoricky známým a hojně používaným toroidem je transformátor 12V.

TME nabízí aktuálně téměř 600 druhů toroidních transformátorů

Tyto toroidy jsou od tak prestižních výrobců, jakými jsou Brevetufvassons, Indel, Talema či Toroidy. Trafo najdete v e-shopu firmy pomocí sofistikovaného vyhledávání a dobře nastavených parametrů. Toroidní transformátory si lze vybírat i speciálně jako toroidní audio či reproduktorové. Výkony v nabídce se liší od 10VA až po 2,5kVA. Dalšími parametry jsou napětí primárního vinutí i sekundární napětí. Zde jsou nejvíce zastoupeny právě 12V transformátory. Pro elektrokonstruktéry je důležitým parametrem rovněž hmotnost transformátoru, která se pak podepisuje na celkovém vzhledu zařízení. Nejmenší mají hmotnost 200 gramů, nejtěžší 20 kg. Velikost, konkrétně průměr toroidu, bývá od 53 mm do 250 mm. Konstrukční výška se pohybuje od 27 mm do 105 mm. Vývody se řeší především přes vodiče, minoritně pak přes plošní spoj a svorkovnici.

Další transformátory v sortimentu TME

Transformátory a jádra tvoří velkou část sortimentu TME. E-shop nabízí rovněž transformátory pro PBB, transformátory s úchyty, proudové transformátory, bezpečnostní transformátory a autotransformátory. Dalším sortimentem jsou feritová jádra, kostry a příslušenství.

O společnosti Transfer Multisort Elektronic

Společnost TME je dnes spolu se svými pobočkami po celém světě, včetně České republiky, lídrem v prodeji elektrotechnických součástek profesionálům, firmám, ale též amatérům a kutilům. Z původně polské společnosti vyrostl nadnárodní gigant, který distribuuje elektrotechnické součástky do celého světa. E-shop firmy charakterizují obrovské skladové zásoby a skvěle zvládnutá logistika. Zboží je odesíláno rychle, ať jde o zásilky pro velkoodběratele, tak drobné součástky pro kutily.

SDÍLEJTE