Předejděte útokům na úrovni DNS serverů

Předejděte útokům na úrovni DNS serverů

SDÍLEJTE

Útoky na internet za účelem získání citlivých dat jsou poměrně běžné. Z tohoto důvodu vznikly různé způsoby, jak se těmto útokům bránit.

Nejznámější metodou je využívání antivirové ochrany počítače, kterou má na svém zařízení nainstalovaný v nějaké podobě snad každý. Uživatelé sice přemýšlí nad tím, jak ochránit své počítače nebo jiná zařízení, ale nemyslí na to, že útok může přijít i z míst, kde by to nečekali. V tomto případě jde o DNS systém, který je jakýmsi spojovacím článkem mezi uživatelem a webovou stránkou, kterou uživatel hledá.

V čem tedy tkví možný útok?

Útočník v tomto případě nastaví přesměrování na podvodné stránky stejného obsahu, jako jsou ty původní, cílené uživatelem. Nejčastějším terčem jsou internetové obchody, kdy útočník podvodnými stránkami vyláká z uživatele citlivé údaje, zpravidla od platebních karet a podobně. Jak tedy zamezit tomuto útoku?

Řešením je DNSSEC, tedy zabezpečení na úrovni DNS systémů. Zabezpečení tohoto druhu přináší do českých domén sdružení CZ.NIC. Právě díky tomuto sdružení právnických osob se řadí české .cz domény k těm zcela nejbezpečnějším. 

Jakým způsobem zaimplementovat zabezpečení DNSSEC?

Chcete-li ochránit DNS server, bude DNSSEC ideální volbou. Bezpečnost doménových jmen je zvýšena pomocí elektronického podpisu technických údajů vkládaných na DNS servery. Jakmile nedojde k ověření tohoto podpisu, nemůže také dojít k připojení na server, z čehož plyne eliminace jakéhokoliv rizika útoku.

Ochrana DNSSEC je poskytována jako přídavná služba od společnosti TELE3 k hostingu DNS serverů. Výhodou tohoto hostingu je možnost vybrat si hned ze čtyř na sobě nezávislých serverů, které jsou umístěné v České republice, Německu a Spojených státech amerických.

Proč právě TELE3?

  • Více jak desetiletá zkušenost v oboru
  • Velký rozsah služeb, které je možné v oblasti domén využít

TELE3 je sdružení původně několika fyzických osob, které založily podnikání v oblasti registrace domén, web hostingových služeb, správy serverů nebo servisní činnosti. Díky širokému spektru služeb společnost pokrývá potřeby jak koncových uživatelů, tak různých odborníků v oblasti internetu.

 

SDÍLEJTE