Proč jsou tepelná čerpadla pro rodinné domy a průmysl tak oblíbená?

Proč jsou tepelná čerpadla pro rodinné domy a průmysl tak oblíbená?

SDÍLEJTE

V posledních několika letech výrazně vzrostl zájem o tepelná čerpadla, a to hned z několika důvodů. Tepelné čerpadlo představuje energetickou úsporu, a tím pádem i ekonomické řešení pro rodinné domy a průmyslové objekty. Ovšem na druhou stranu je velice důležité zvolit správný výkon.

V první řadě vás nadchne, že tepelná čerpadla pro rodinné domy poměrně velkou část tepla získávají z okolí, tedy ze vzduchu, země a vody. Záleží na tom, po jaké alternativě sáhnete. Provozní náklady těchto zařízení jsou minimální, a proto se tepelná čerpadla dostala do podvědomí nejen majitelů rodinných domů, ale i mnohých průmyslových budov.

Rychlá návratnost investice díky dotacím

Pořizovací cena čerpadla je poměrně vysoká, nicméně návratnost investice je rychlá, protože stát poskytuje dotace v rámci programu zelená úsporám, případně kotlíkové dotace.

Tepelná čerpadla jsou jednoduchá na provoz, nemusíte se totiž o nic starat, neboť jsou plně automatická. Jestliže sáhnete po modelu od značky MasterTherm, připojíte si zařízení k internetu a sledujete ho přes tablet, mobilní telefon či webovou aplikaci na svém počítači.

Přístroje od výrobce MasterTherm jsou extrémně tiché, jelikož disponují kvalitním ventilátorem. Tepelná čerpadla jsou v záruce sedm let a chlubí se invertorovou technologií zvyšující životnost a efektivitu provozu.

Tepelná čerpadla pro průmysl

Pravděpodobně vás nepřekvapí, že existují také tepelná čerpadla pro průmysl. Jedná se o větší modely, které mají propracovanou technologii chlazení a zpětně využívají odpadní teplo. Šetří spoustu nákladů, neboť slouží k chlazení, vytápění, ohřevu teplé vody i technologickým ohřevům.

Obraťte se tedy na specialistu MasterTherm, jenž v daném segmentu působí dlouhá léta. Tepelná čerpadla dané značky mají na trhu přední postavení.

SDÍLEJTE