Proč používat internetové vyhledávače?

Proč používat internetové vyhledávače?

SDÍLEJTE

Pohybovat se na internetu, a přitom nepoužívat žádný z vyhledávačů, je dnes prakticky nemožné. S jejich pomocí lze totiž najít i webové stránky, na jejichž název by uživatel pravděpodobně nikdy nepřišel.

Internet

Internet je celosvětová síť, ke které má dnes šanci připojit se snad každý nejen u nás, ale obecně na světě. Nejedná se však o nic abstraktního. Víceméně jde o soustavu mnoha milionů počítačů, které jsou spojeny do jedné jediné sítě.

Některé počítače představují pouze uživatele, jiné fungují i jako internetové stránky, jež je možné navštívit. Vzhledem k tomu, že si může vytvořit svůj web prakticky každý, k dnešnímu dni existuje skutečně obrovské množství stránek.

A každá z nich se musí lišit buďto názvem, nebo alespoň koncovkou. Aby takovéto weby mohl uživatel navštívit, musí zadat jejich název správně, což může být někdy potíž, jelikož jejich jméno nemusíme znát. S pomocí vhodného vyhledávače se k němu však lze dopídit.

Online katalog

I vyhledávače mají v rámci internetu svou nezastupitelnou funkci. A tou je shromažďovat a třídit obsah celosvětové sítě a následně ho dávat uživatelům k dispozici. Jedná se víceméně o databázi stránek, jež lze běžně navštívit.

Vzhledem k obrovskému počtu webů používají vyhledávače typu Google nebo Seznam klíčová slova, případně fráze, na jejichž základě je možné najít to, co uživatel potřebuje. Nikdo se tudíž nemusí prodírat obrovitým seznamem, ale intuitivně si najde odkazy na stránky, které odpovídají zadaným parametrům.

Umění vyhledávat

I když vyhledávače od svého vzniku prošly skutečně velkým vývojem, stále je někdy docela složité je používat. Někdy to není potřeba, třeba když chce uživatel najít kontaktní číslo do své oblíbené restaurace, stačí napsat název podniku.

Často je ovšem potřeba použít fráze a jejich jemné pozměnění může mít na kvalitu vyhledávání zásadní vliv. Je tak nezbytné nad zvolenými klíčovými slovy, respektive frázemi alespoň trochu přemýšlet.

SDÍLEJTE