Průmyslové šicí stroje jsou spolehlivé a zvládnou i náročné úkoly

Průmyslové šicí stroje jsou spolehlivé a zvládnou i náročné úkoly

SDÍLEJTE

Každý výrobce oděvů, kterému záleží na kvalitě výsledných produktů, musí zajistit kvalitní materiál i pracovní nástroje. U oblečení i dalších textilií vše začíná volbou tkaniny, jejíž vlastnosti odpovídají účelu; na lehké splývavé košile a halenky je třeba jemná látka, na zimní kabáty silnější vlna či syntetická tkanina podobných vlastností. Dekorační polštáře či potahy na židle a sedací soupravy se zase zhotovují z pevného a silného plátna, případně sametu, brokátu a dalších speciálních tkanin. Materiálů je celá řada a zkušený krejčí či švadlena dokáží vybrat takový, který bude dobře plnit svůj účel. Podobně je tomu i s nitěmi, zipy, knoflíky, druky a další galanterií. Skvělého výsledku však nelze dosáhnout bez vhodného šicího stroje.

Opravdoví profesionálové potřebují průmyslové šicí stroje

Průmyslové šicí stroje jsou určeny pro intenzivní provoz, případně také pro specifické materiály, s nimiž si klasické domácí šicí stroje poradí jen s obtížemi. Průmyslové šicí stroje proto hojně vyhledávají majitelé oděvních salónů bez ohledu na to, zda veškeré práce realizují sami, nebo zda zaměstnávají i personál. Průmyslové šicí stroje zvládnou pracovat i ve vytíženém směnném provozu, aniž by docházelo k jejich předčasnému opotřebení.

Průmyslové šicí stroje nejsou jeden jako druhý

Průmyslové šicí stroje stejné značky si mohou být na první pohled podobné jako vejce vejci; jejich designéři kladou důraz hlavně na ergonometrii a účelnost. Obvykle je ale v jedné výrobní řadě zahrnuto několik modelů, které se liší svým účelem i některými funkcemi. Některé průmyslové šicí stroje jsou určeny pro těžké, jiné naopak pro lehké materiály, další zase nejlépe zvládnou středně silné tkaniny.

V dílně se hodí i vyšívací stroje Brother

Šicí stroje Brother jsou dostupné jak v provedení pro podniky i pro domácnosti. Specialitou jsou vyšívací stroje Brother, které hravě zvládnou zhotovit firemní loga, reklamní výšivky i nejrůznější dekorativní obrázky a ornamenty.

SDÍLEJTE