Rekuperace zajišťuje čerstvý vzduch a je energeticky účinná

Rekuperace zajišťuje čerstvý vzduch a je energeticky účinná

SDÍLEJTE

V současné době je kladen důraz především na ekologii, energetickou účinnost a zdravé bydlení jako takové, přičemž v tomto ohledu není rozhodně cizí ani rekuperace. Co to vlastně znamená? Jaký má význam pro rodinné domy a komerční i průmyslové budovy?

Rekuperace je větrací systém se zpětným získáváním tepla. V praxi to tedy znamená, že se v rodinném domě vyměňuje vzduch, aniž byste otevírali okna. Čerstvý vzduch proudí dovnitř, zatímco ten vydýchaný se odvádí ven. Důmyslnost rekuperace spočívá v tom, že při výměně vzduchu dochází k zachycení a návratu tepla z vydýchaného vzduchu.

Výhody rekuperace

V první řadě je vychvalovaná energetická účinnost, takže výrazně ušetříte za vytápění, protože teplo zůstává uvnitř budovy konstantní a neztrácí se přes otevřená okna. Rekuperační jednotky navíc filtrují přiváděný vzduch, a tím pádem ho zbavují alergenů, prachu a dalších nečistot, což zase ocení i alergici.

Samozřejmě je nezbytné zmínit, že rekuperační systémy udržují v interiéru optimální vlhkost, což je klíčové pro komfort a zdraví. Vyvracíme mýty o rekuperaci – 5 nepravd, které kolují mezi lidmi jsou pro vás shrnuty do jednoho článku.

Aldes je lídr v oblasti rekuperace

Předním výrobcem rekuperačních jednotek je značka Aldes, kterou na tuzemském trhu prodává společnost 4heat. Výrobce je známý inovativním přístupem k technologiím a vysokou kvalitou produktů. Aldes má v portfoliu řadu rekuperačních jednotek, jež jsou navrženy tak, aby vyhovovaly různým typům budov a specifickým potřebám uživatelů.

Zařízení značky Aldes se vyznačují snadnou instalací a uživatelskou přívětivostí, takže ovládání je intuitivní, design je moderní, a navíc je možné jednotky integrovat do chytrých domovních systémů.

Rekuperace je moderním řešením, jak zajistit čerstvý vzduch v rodinných domech, přičemž současně zvyšuje jejich energetickou účinnost.

SDÍLEJTE