Relé Schmachtl pro správné načasování

Relé Schmachtl pro správné načasování

SDÍLEJTE

Každá technická činnost potřebuje správné načasování a technologické procesy obzvlášť. Jejich nedílnou součástí se proto stávají časová relé, která rozhodnou o době provedení akce nebo zajistí včasné vypnutí nebo zapnutí zařízení. Jejich vysoká spolehlivost je maximálně nutná při řízení technologických procesů, kdy na jejich správné funkci závisí bezpečnost zaměstnanců i průmyslových strojů a aplikací.

Elektronické komponenty od světových výrobců

Jedním z dodavatelů spínacích relé i dalších elektrotechnických komponentů na náš trh je společnost Schmachtl CZ, která má výhradní zastoupení renomovaných firem zejména v oblasti strojírenství, elektroniky a elektrotechniky. Mezi její partnery patří i firma Wieland, výrobce modulárního systému, který zahrnuje široké spektrum výrobků od přepěťových ochran a svorkových pásek až po různé komponenty pro automatizaci a průmyslové systémy. Součástí této řady elektrických komponentů jsou časová relé, která se navzájem liší jmenovitým napětím, funkčním diagramem a časovými rozsahy. Jejich produktová řada Wieland flare obsahuje elektromagnetická relé s možností nacvaknutí na DIN-lištu s šířkou 6,2 mm nebo 15,8 mm a s dobrou odolností proti přetížení.

Spínací relé Wieland se používají pro sledování jednofázových i třífázových napětí, posloupnosti fází, identifikace směru otáčení nebo sledování teploty motoru.

Bezpečnost na prvním místě

Specifické místo mezi elektrickými komponenty zaujímají bezpečnostní relé, která patří do širokého spektra bezpečnostní techniky pro průmysl spolu s různými snímači, nárazovými lištami, optickým zabezpečením a zámky. Mají velký význam například pro kontrolu nulových otáček všude tam, kde je potřebný bezpečný přístup ke strojům nebo zařízením a kde může dojít k rizikovému pohybu.

Bezpečnostní opatření, která chrání zdraví osob i samotné stroje před poškozením, vyplývají ze zákona a jejich zajištění je povinností zaměstnavatele. Různé bezpečnostní moduly fungují nezávisle na provozu zařízení a v případě vniknutí části těla do nebezpečného prostoru dojde k aktivaci bezpečnostního relé, které vypne stroj během milisekund. Riziko úrazu se tak dá díky bezpečnostní technice snížit na minimum.

Pro ekonomické řešení sériových aplikací lze využít modulové bezpečnostní relé s jednoduchým nastavením. Skupinové seřízení také umožní, aby jednotlivé poruchy nevedly k vypnutí celého systému.

Bezpečnostní technika vyžaduje znalosti a odpovědnost

Zkušenosti, odpovědnost a odborné znalosti firma Schmachtl bezesporu má, proto také nabízí kompletní bezpečnostní servis strojů a zařízení. Ve spolupráci se subdodavateli je schopna se postarat o plánování, uvedení do provozu a řízení bezpečnosti včetně údržby a výměny náhradních dílů. Vše podle požadavků zákazníka.

Pokud je pro vás bezpečnost vašich zaměstnanců prioritou a hledáte spolehlivá řešení, obraťte se na společnost Schmachtl CZ, s.r.o.

 

SDÍLEJTE