Rychlý internet se šíří Českem a možná i k vám domů

Rychlý internet se šíří Českem a možná i k vám domů

SDÍLEJTE

Rychlé internetové připojení je dnes nutností. Potřebujeme ho pro práci na home office i pro studium online. Přesto spousta českých domácností přežívá s vypadávajícím Wi-Fi připojením či zbytečně pomalým internetem. Patříte-li také do této kategorie, je na čase vše změnit.

Zřejmě nejhorší, co můžete doma mít, když tedy nepočítáme žádný internet, je Wi-Fi připojení. Má svoje mouchy, často vypadává, případně se načítá velmi pomalu. Viníků může být vícero. Pokud je k vám veden internet kabelem, problém je na vaší straně, zřejmě za něj může rušení (zejména na sídlištích a v panelových domech), případně váš slabý router. Jestliže už k vám míří internet vzduchem, na vině bývá například špatné počasí. S tím nic neuděláte, můžete však změnit poskytovatele a zařídit si kabelové připojení.

Do českých domácností míří internet s rychlostí 1000 Mb/s

Rychlý internet je dostupný téměř v každém městě či obci, a někdy i na vesnicích. Velká města pokrývá rychlá páteřní síť, páteřní linky kolikrát mívají i 100Gbit. Tato síť se však buduje postupně a do menších měst nemusí dosahovat. Poskytovatelé se to snaží postupně měnit a jedním z těch, kteří na věci neustále pracují, je i Nej.cz. V současné době poskytuje internet ve více než dvou stovkách obcí a má přes sto tisíc spokojených zákazníků. Další přibývají, jelikož své pole působnosti rozšiřuje.

Pevný internet přes původní kabeláž pevných linek

Významným krokem bylo například propojení společnosti Nej.cz s firmou Cetin. Ve spolupráci nabízí xDSL připojení, jejímž předchůdcem je dnes již historická technologie ADSL. V minulosti téměř celé území Česka využívalo kroucenou dvojlinku pro připojení pevné telefonní linky. Aktuálně jsou pevné linky minulostí, avšak hustá síť kabelů se dá využít pro modernější vychytávky. Může přes ně proudit internet a internetová televize.

Je dost pravděpodobné, že nějaká možnost rychlého připojení existuje i ve vašem místě bydliště. Zapátrejte třeba přímo na webu Nej.cz https://www.nej.cz/ a ověřte si, zda by internet zařídili i vám.

SDÍLEJTE