Tablet dokáže suplovat osobní počítač, bez dobré klávesnice to ale nepůjde

Tablet dokáže suplovat osobní počítač, bez dobré klávesnice to ale nepůjde

SDÍLEJTE

Praktický tablet hodíte do každého batohu a kabelky. Co když si ale potřebujete něco rychle zapsat nebo chcete využít svoji oblíbenou klávesovou zkratku? Řešením je bluetooth klávesnice.

Bluetooth klávesnice jsou kompatibilní s většinou tabletů

Tablet s klávesnicí jako takovou už v podstatě neseženete. Bluetooth technologie je ale v kurzu a pohání fyzické klávesnice, které jsou kompatibilní s většinou tabletů, tedy se zařízeními, které běží na systému Android a iPadOS.

Rozložení kláves může být různorodé v závislosti na operačním systému. Pro Android jsou klávesnice zpravidla univerzální, naopak existují modely, které jsou vyvinuté výhradně pro Apple iPad. Klávesnice většinou pohání několik AAA baterií, některé mají zabudovaný akumulátor.

Potrpíte si na výkonné stroje jako je například iPad Pro? Magic Keyboard mu dodává zcela nový rozměr. Klávesnici připojíte k současné i předchozí generaci iPadů Pro.

Díky klávesnici bude tablet multifunkční

Psaní na klávesnici je nejpohodlnější ze všech, které Apple nabízí. Podsvícené klávesy jsou navíc opravdu tiché. Nechybí trackpad, který je sice malý, ale funguje v celé své velikosti. iPad Pro se s plovoucí konzolovou konstrukcí Magic Keyboardu propojuje magneticky, takže můžete volit úhly, ze kterých se vám obrazovka sleduje nejpohodlněji. Konstrukce zároveň chrání iPad z obou stran. Zařízení můžete propojovat přes USB-C i bezdrátově s dalšími Apple produkty a rozšířit si tak obrazovku.

Klávesnice rozšiřuje možnosti produktu, ve vteřině můžete používat několik vstupů – tvořit poznámky pomocí Apple Pencil, kreslit, psát na klávesnici nebo pracovat s trackpadem. Fyzická klávesnice se vám bude hodit hlavně při tvorbě delších textů. Však to znáte. Kdo by se v takovém případě obešel bez klávesových zkratek?

A po jaké kompaktní klávesnici pokukujete vy?

Autorem článku je Pavla Melenová