Víte, k čemu slouží magnetický separátor?

Víte, k čemu slouží magnetický separátor?

SDÍLEJTE

Magnetické separátory jsou určeny k odlučování kovových magnetických nečistot jak ze sypkých, tak tekutých materiálů. S kovy se pracuje skoro v každém průmyslu a jejich úlomky, šrouby, špony, matky se mohou uvolnit během výroby a dělat v materiálech neplechu. Nikdo nechce, aby se kovové částečky nacházely v jeho hotových produktech, materiálech, polotovarech či surovinách. Na kovové nečistoty se musí dávat pozor zejména v potravinářském, plastikářském, chemickém či farmaceutickém průmyslu. Pro odstranění těchto magnetických nečistot z materiálu slouží právě magnetické separátory. Magnetické separátory pomáhají při dodržování právních norem, ochraně vlastních technologií či ochraně spotřebitelů. Tyto separátory obsahují magnety neodymové, ferritové či AlNiCo magnety. Tyto přístroje jsou nápomocny při většině výrobních procesů.

Jaké máme základní rozdělení?

Základní rozdělení magnetických separátorů je na suché směsi a mokré směsi a na automatické a ruční. Separátory na suché směsi slouží k separaci kovových materiálů ze sypkých látek, jako je obilí, mouka, cukr, saze, pelety atd. Magnetické separátory na mokré směsi jsou vhodné na zachytávání kovových nečistot v proudu tekutých látek, jako je např. kečup, olej, jogurt, chladící emulze. Při automatizovaných separátorech odpadá potřeba lidské obsluhy, jsou sice dražší, ale pro Vás pohodlné.

Kde všude se v praxi používá?

Magnetické separátory se hlavně používají při výrobních procesech v továrnách. V potravinářském průmyslu jsou velice hojné, např. při výrobě čokolády, mouky, krmiva, v plastikářském průmyslu, při práci s odpadem, při těžbě nerostných surovin, ve farmaceutickém průmyslu, v chemických odvětvích, textilním a papírenském průmyslu a mnoha jiných.

Magnetický separátor Vám může ušetřit i peníze

Např. ve firmě na výrobu nárazníku vstřikováním do velkých forem se po nasazení separátoru ušetřilo až 6000 eur za rok a přitom cena magnetického separátu byla jen 2500 eur. (zdroj: Bakalářská práce VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ -TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA HORNICKO-GEOLOGICKÁ FAKULTA – Využití magnetických separátorů pro recyklaci odpadů – https://dspace.vsb.cz/bitstream/handle/10084/130137/ZID0050_HGF_B2102_3904R022_2018.pdf)

Potřebujete i do Vaší firmy magnetický separátor?

Největší výrobce v ČR je firma MAGSY, jež je známá převážně produkty s magnetickými vlastnostmi. Jejich specialitou jsou však právě magnetické separátory, které dodává do celého světa. Mimo jiné u nich natrefíte i na nerezové materiály a další magnety a magnetické pomůcky do domácnosti, kanceláří nebo firem.

Firma Magsy magnetické separátory vyrábí již přes 20 let a je v tomto ohledu jednička na trhu. Klidně Vám magnetické separátory vyrobí i na míru, pokud Vám nevyhovuje žádný z jejich e-shopu, stačí kontaktovat jejich obchodní oddělení.

SDÍLEJTE