Víte, kdo stojí za vašimi dveřmi? Pořiďte si videotelefon a nenechte se...

Víte, kdo stojí za vašimi dveřmi? Pořiďte si videotelefon a nenechte se překvapit.

SDÍLEJTE
Nemo / Pixabay

Každému se stává, že uslyší dveřní zvonek, i když zrovna nečeká žádnou návštěvu. A samozřejmě, že každý jde hned otevřít. Ale co když je za dveřmi nějaký zakuklený zloděj, který vám chce vzít vaše cennosti anebo vám chce ublížit?

Videotelefon

Existuje technická vymoženost, která se nazývá videotelefon a ta vám v této situaci pomůže. Protože se jedná o přístroj, který vám ukáže, kdo za dveřmi či u branky stojí. Funguje to na jednoduchém principu. Když si zakoupíte sadu videotelefonu, tak zjistíte, že kromě monitoru neboli obrazovky, na kterém uvidíte postavu, obsahuje také malou kameru. Právě tato kamera slouží k tomu, aby přemítla obraz postavy u dveří k vám domů.

Co všechno videotelefon umí?

Videotelefon je velmi chytrý přístroj, který pomáhá k vašemu bezpečí a bezpečí vašeho domu. Kromě toho, že vám zobrazí člověka, který se pohybuje před vašimi dveřmi, tak dokonce můžete zmáčknout jedno tlačítko a s tímto člověkem mluvit i když jste od sebe tak daleko. Pokud jde o cizí osobu, aspoň se dozvíte, co od vás chce.

Navíc videotelefon umí ukládat fotografie, takže se zpětně můžete podívat, kdy a kdo u vás byl. A to dokonce lze, když třeba nejste doma. Avšak každý typ tohoto zařízení ukládá jiný počet snímků, existují levnější varianty, u kterých lze pouze čtyřicet, ale také jsou lepší typy, které uloží až čtyři sta snímků, takže záleží na tom, jak velkou frekvenci pohybu okolo domu máte.

Kde videotelefon umístit?

Nejlépe bude, když kameru z videotelefonu umístíte u dveří a pokud bydlíte v rodinném domku, který máte oplocený, tak můžete kameru dát až k brance, což je daleko bezpečnější. Avšak musíte také myslet na to, do jaké výška kameru umístit, abyste viděli obličej dané postavy. Někteří doporučují rozhraní od sto padesáti až sto sedmdesáti centimetrů, což je průměrná výška člověka. To, kam si umístíte monitor, neboli obrazovku, je úplně na vás. Někdo si jej dá ke dveřím, ale jsou lidé, kteří většinu času tráví třeba v obývacím pokoji a tak si mohou obrazovka namontovat třeba tam. Také se doporučuje, aby byl monitor ve výšce vašich očích, abyste na něj dobře viděli.

Pro koho je videotelefon vhodný?

Tento přístroj se zcela jistě hodí do každé domácnosti, protože by měl zaručit větší bezpečí. Ale velmi efektivní je v případě, že máte doma malé děti a vy jim řeknete, aby neotvírali nikomu cizímu, a díky videotelefonu se přesvědčí o tom, že onen pán před dveřmi není jejich strýc, jak tvrdí. Anebo to také může být výborný dárek pro starší lidi, kteří jsou nejčastějšími oběti různých zlodějů a podvodníků.

Videotelefon je výborná technická vymoženost, která vás nejen ochrání, ale také informuje o tom, kdo se okolo vašeho domu pohybuje.