Webkamery Moravskoslezského kraje nabízejí důležité informace i aktuální počasí v Karviné a...

Webkamery Moravskoslezského kraje nabízejí důležité informace i aktuální počasí v Karviné a Opavě

SDÍLEJTE

Při plánování výletu byste měli zohlednit množství památek v oblasti, dopravní dostupnost a samozřejmě počasí. Je jasné, že v dešti se nevydáte na horskou túru a ani za vodními radovánkami do přírodního koupališti.

Měli byste si však uvědomit, že špatné počasí ve vašem kraji nemusí být totožné s povětrnostními podmínkami ve výletní destinaci vzdálené třeba 50 kilometrů od bydliště. Naštěstí se můžete podívat na Webkamera.cz, kde získáte potřebné informace.

Do Karviné za památkami historie

Většina výletníků má Karvinou spojenou s těžbou černého uhlí. To je sice pravda, ale také se zde nachází nespočet kulturních památek a lákadel přírody. Vaše kroky povedou ke kostelu sv. Petra z Alkantary v městské části Doly. Jen těžko uvěřit, že se kostel propadl v důsledku těžby uhlí o úctyhodných 36 metrů níže! Centru města vévodí empírový zámek v historické části Fryštát. Na první pohled vás uchvátí park Boženy Němcové s dětským koutkem a zookoutkem. Rovněž zde najdete i půjčovnu lodiček a hrobku Larisch-Mönnichů. Webkamera Karviná vám nabídne pohled na Masarykovo náměstí i na dětmarovické čapí hnízdo. S velkou chutí navštívíte lázně Darkov i zábavní centrum Mrňouskov.

Slezsku kraluje Opava

Cestovní horečku ukojí nové poznatky ve Slezském zemském muzeu, které je nejstarší muzeem v České republice. Vojenskou historii si přiblížíte v Milostovicích a Hrabyni. Cizokrajné i domácí dřeviny spatříte v arboretu v Novém Dvoře. Webkamera Opava vám přiblíží památky města, k nimž patří novobarokní Obecní dům, věž Hláska u radnice a kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Webkamera Závada čapí hnízdo vás přenese na statek Závada a nabídne pohled na hnízdo bílých čápů. Pokud budete webkameru pravidelně sledovat (od dubna do srpna), spatříte nejen samotné čápy, ale také jejich hnízdění, kladení a líhnutí vajec či krmení mláďat.

SDÍLEJTE