Webové stránky nejen pro školy

Webové stránky nejen pro školy

SDÍLEJTE

Funkční, přehledný a pro čtenáře graficky poutavý web je v současné době nezbytností. Poskytuje informace, prodává zboží i služby. Nejenom podnikatelům v mnoha ohledech usnadňuje život.

Bez webových stránek se dnes neobejdou instituce, úřady, knihovny ani školy. Obzvláště těm značně zjednodušují provoz. Školní web informuje žáky, rodiče i učitele. Online komunikace mezi učiteli a žáky, ale i učiteli a rodiči momentálně v podstatě převažuje. Klasické třídní schůzky se už vlastně nekonají. A nahrazuje je právě komunikace virtuální. Všem těmto výzvám školní web samozřejmě musí být přizpůsoben.

Podoba školního webu

Na školních webových stránkách najdete nejenom veškeré nezbytné kontakty, jídelníček školní jídelny, přehled školních aktivit a kroužků, nýbrž i veškeré nezbytné informace. Novinky se tak k rodičům dostávají včas a bez zbytečných zpoždění. Respektive by tomu tak mělo být.

Specifika školního webu

Kvalitní a funkční školní web si nechte vyrobit od zkušeného webdesignéra. Přeci jen má svá specifika. Podle zákona o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací například částečně musí být bezbariérový, tedy dostupný a srozumitelný i pro nevidomé, slabozraké a neslyšící. A vyrobit takový web přeci jen není hračkou. Obzvláště začátečníci se při tvorbě webů pro školy dopouštějí různých chyb.

Správné formátování a strukturování

Základem jsou dostatečně velké písmo, přehledný systém navigace, správné formátování, strukturování stejně jako responzivní design. Na školním webu by ale neměly chybět také popisky k fotografiím a veškeré dokumenty by měly být strojově čitelné, ne naskenované.

Obraťte se na profesionály

Tvorba webových stránek včetně těch školních je doménou například společnosti ANTEE, která si své zákazníky získává především komplexností svých služeb. Zkušený webdesigner vám web nejenom vyrobí, ale také vám ho bude spravovat. Součástí služeb je samozřejmě optimalizace webových stránek, SEO i příprava PPC kampaní. Více informací o službách i tvorbě školního webu najdete přímo na stránkách společnosti www.antee.cz.

 

SDÍLEJTE