Téměř dvě třetiny dětí skrývají před rodiči historii navštívených stránek

Téměř dvě třetiny dětí skrývají před rodiči historii navštívených stránek

SDÍLEJTE
By: Brad Flickinger
Operační systémy , nebo prohlížeče přitom disponují funkcemi pro zamykání nevhodného obsahu, Foto: SXC

67 % dětí skrývá před rodiči historii navštívených webových stránek a 64 % rodičů vůbec neřeší ochranu svých dětí před riziky na internetu.

Při příležitosti dnešního Dne bezpečného internetu představil Microsoft výsledky průzkumu, který potvrzuje varovné statistiky spojené s používáním internetu a sociálních sítí. Podle ankety například 39 % dětí navštěvuje opakovaně webové stránky a služby, s jejichž použitím by jejich rodiče určitě nesouhlasili. 67 % dětí pak maže záznamy z historie navštívených stránek v internetovém prohlížeči tak, aby data nebyla rodičům dostupná.

Z průzkumu také vyplývá, že na druhé straně bohužel pouze 36 % rodičů aktivně zajišťuje ochranu dětí před nebezpečným obsahem a filtruje například webové stránky, které smí děti navštěvovat. Tato statistika je stále alarmující, nicméně oproti roku 2010 je vidět zlepšení o 50 %.

Operační systémy , nebo prohlížeče přitom disponují funkcemi pro zamykání nevhodného obsahu, nebo vybraných stránek. Aplikace třetích stran kromě toho také umí shromažďovat data o komunikaci dětí na internetu a rodiče pak mají díky těmto „špiclům“ perfektní přehled o tom s kým a kde jejich děti na internetu komunikují.

SDÍLEJTE