SDÍLEJTE

Nadcházející zimní měsíce a s nimi související nízké teploty kladou vysoké nároky na autobaterie. S těmi je dobré počítat.
Autobaterie toho musí zvládnout docela hodně. Neroztáčí totiž pouze samotný motor, ale i ostatní spotřebiče na palubě. A čím víc jich automobil má, tím více dostává jeho autobaterie zabrat. A to samozřejmě snižuje její životnost.

Autobaterii škodíte tím, že ji nepoužíváte

Spolu samozřejmě s dalšími faktory, jakými jsou nízké teploty, městský provoz nebo paradoxně její nepoužívání, tedy odstavení. A čím jí naopak prospějete? Mimo jiné tedy pravým opakem, tedy častými jízdami. Jednou ale doslouží každá baterka, byť jste jí věnovali tu nejlepší možnou péči. V ten okamžik je zralá na výměnu.

Autobaterie podle typu auta

Nejlepším vodítkem při koupi nové baterie je baterie stará. Tu můžete z vozu jednoduše vyndat a v obchodě si na základě jejích parametrů pořídit baterku novou. Ta s ní musí být totožná nejenom rozměrově, ale měla by mít stejné i napětí, kapacitu a pólování. Pokud si výběrem autobaterie nevíte rady, nechte si odborně poradit. Špatný typ baterie by mohl váš vůz poškodit. Prodejci pak zadejte značku a model vozu a on vám doporučí vhodnou autobaterii.

Vybírejte na internetu

Pokud si ale jste svou autobaterkou jistí, nic vám nebrání v tom pořídit si ji třeba na internetu. Bohatou nabídku autobaterií jak do osobních vozů, tak zemědělských strojů a autobusů najdete například na e-shopu nekvinda-obchod.cz.
V jeho nabídce ovšem najdete i řadu dalších produktů, jako jsou pneumatiky, zemědělské stroje, nabíječky autobaterií, svářecí dráty (vybírejte pod odkazem svářecí dráty – Nekvinda) a spoustu dalších výrobků vhodných i pod vánoční stromeček, jako jsou třeba modely zahradní techniky a hračky. Po takovém modelu traktoru ve skrytu duše touží snad každý malý a mnohdy i velký kluk. Tak mu ho dopřejte.

 

SDÍLEJTE