SDÍLEJTE


Člověk je již ze své podstaty tvor zvídavý a vynalézavý. Každého už od dětství bavily různé hádanky a křížovky a hlavolamy. Ty byly sice doménou spíše generace, která vyrůstala bez všudypřítomných televizních pořadů a seriálů, v současné době se však začínají hlavolamy vracet a lidé nad jejich rozluštěním často stráví i několik hodin. Při práci s hlavolamy si jednak procvičujete svůj mozek, ale zároveň cvičíte také jemnou motoriku prstů.

Magnetické kuličky NeoCube

Doba, kdy byly jedinými hlavolamy Rubikova kostka a ježek v kleci, jsou již však dávno pryč. Lidé vymýšlejí stále komplikovanější a sofistikovanější způsoby, jak zabavit sebe a svůj mozek. Jednou z novinek na současném trhu s hlavolamy je takzvaná NeoCube. Jde o hlavolam složený z 216 silných neodymových magnetických kuliček. Po sestavení řad z šesti kuliček, tedy 6 × 6 × 6 složíte kostku. A právě z tohoto tvaru je odvozen také název hlavolamu, neboť cube znamená v angličtině kostka a neo odkazuje na neodym, tedy materiál, ze kterého kuličky jsou. Díky silnému magnetu a kulatému tvaru můžete utvářet různé tvary a obrazce, omezením je pouze vaše představivost a dovednosti, které se ale opakovaným skládáním budou neustále zlepšovat.

Proč si pořídit NeoCube?

Magnetické kuličky neboli hlavolam NeoCube se skvěle hodí pro každého, kdo si rád hraje a zkouší nové věci. Vědci navíc již dávno prokázali, že levou mozkovou hemisférou řešíme věci pomocí logiky a pravou naopak používáme pro intuici a fantazii. Práce s NeoCube zapojuje obě hemisféry, protože musíte používat jak logiku, tak i kreativitu. Stejně jako známější Fidget Spinner ulevuje lidem od napětí i stresu a výborně se s ním zabavíte. Přidanou hodnotou je to, že podporuje kreativitu i prostorovou představivost a navíc díky němu získáváte větší cit v prstech.


SDÍLEJTE